הרשמה לבית ספר למוסיקה

  • -

הרשמה לבית ספר למוסיקה

כל מי ששואף להיות מוסיקאי – מקבל החלטה קריטית וחשובה במיוחד כאשר הוא נרשם לבית ספר למוסיקה. החלטה כזו תקבע באיזו מסגרת תעבור הכשרה ומי יהיו המורים שלך, שידריכו אותך בעולם החדש. כל סטודנט בבית ספר למוסיקה מעוניין במורים אכפתיים והכוונה מקצועית כדי להפיק את התוצאות הטובות ביותר. בחירה נכונה של מוסד היא צעד ראשון וחשוב לקראת קריירה בעולם המוסיקלי, על מגמותיו ואפשרויותיו השונות. אצלנו בבית הספר "רימון" ברמת השרון תקבל מגוון כלים שיאפשרו לך להביע את עצמך דרך הצלילים ולפתח קריירה מרשימה ומספקת.

כיצד לבחור בית ספר למוסיקה

בחירת בית ספר למוסיקה או לחילופין הרשמה לאקדמיה למוסיקה באוניברסיטאות בתל אביב או בירושלים היא כאמור משימה לא פשוטה. לפני ההרשמה עליכם לקחת בחשבון מספר שאלות בסיסיות ובראשן הצורך לעבור דירה כדי ללמוד במוסד. מעבר דירה עלול להיות טראומטי ולחבל במאמצים לשמור על סטנדרט נגינה גבוה. מריבות עם שותפים או שכנים עלולות להוציא אותך מריכוז, ובמקרה של פסנתר עלולה להיווצר בעיית אחסון בדירה שכורה, שלא לדבר על הצורך לנסר את הפסנתר ולבצע העברה של חברת הובלה, משימה לא פשוטה בפני עצמה. חשוב לזכור שלא כל בית ספר כולל את המגמה שאנו מעוניינים בה, נתון שמצמצם מראש את האפשרויות. כמו כן, התנאים האקוסטיים ומצב אולמות הנגינה משתנה מבית ספר לבית ספר ויש להביא זאת בחשבון. אצלנו ב"רימון" תמצא מגמת הלחנה עיבוד וניצוח לצד מגמת כתיבת שירים, מסלול להוראת המוסיקה, מסלול הפקה ועוד.

לימודי פיתוח קול

כל בית ספר למוסיקה מציע גם שיעורי פיתוח קול. שיעורים אלה נועדו לסייע לזמרים (רוק, פולק, או אופרה) לבטא את עצמם בצורה מיטבית ולגרום להם להפיק צליל איכותי. בשיעורי פיתוח קול למודים בעיקר איך לגרום לאוויר לשרת אותנו בתהליך הפקת הצלילים. אלמנט המפתח הוא העברת האוויר למקומות הנכונים בחלל הפה והאף כדי להפיק קול עוצמתי. השליטה בשרירי הגרון היא אלמנט מרכזי בפיתוח קול. הבנת תהליכי הנשימה תוביל אותנו לנצל בצורה מיטבית את מיתרי הקול  ולאחר מכן נלמד כיצד לנצל את מערכת הסינוסים ולבצע תרגילי נשימה, תרגילי תמיכה ותרגילי הברות ועיצורים, כל זאת כדי לשפר את הביצועים שלנו.

מגמת ג'אז

אחת המגמות המרכזיות בכל בית ספר למוסיקה, וגם ב"רימון", היא מגמת ג'אז. מקורה של מוסיקת הג'אז בארצות הברית והיא נוצרה כתוצאה ממפגש בין האוכלוסיה האירופאית לאוכלוסיה השחורה והיא נחשבת למוסיקה "אפרו-אמריקאית" אבל בעלת נוכחות גלובאלית כבר שנים רבות. הג'אז ממזג מקצבים אפריקאיים עם מוסיקה אירופאית. הוא מתאפיין באלתורים של מילים ומוסיקה במהלך הופעות, כאשר הקהל אינו יודע למה לצפות ומופתע מהיצירה החדשה. הג'אז מבטא חופש ליצור ואינדיבידואליזם מתוך בחירה, ודורש יכולת המצאה וביצוע גבוהה מאמני הגאז. הכלים המרכזיים בג'אז הם חצוצרה, פסנתר, סקסופון, טרומבון, קלרניט, כינור ועוד. הג'אז מאפשר כאמור חופש בחירה ובכך קסמו הרב. בין אגדות הג'אז של כל הזמנים ניתן למנות את הסקסופוניסט ג'ון קולטריין, החצוצרן צ'ארלי פארקר, החצוצרן לואי ארמסטרונג,  מיילס דייויס ועוד. לג'אז יש תתי סגנונות רבים, ביניהם ג'אז קלאסי, סווינג, רגטיים, פיוז'ן, אסיד ג'אז ועוד. תזמורת ג'אז מכונה גם תזמורת "ביג באנד" הכוללת לעתים יותר מ-20 נגנים במספר חטיבות. הביג בנד היתה פופולרית במיוחד בארה"ב של שנות ה-20 וה-30 המאה הקודמת אבל גם כיום יש הרכבים מסוג זה אשר מנגנים בהופעות ובאולמות קונצרטים, לעתים תוך שיתוף פעולה עם כוכבי רוק.


צרו איתנו קשר בכל שאלה