טיפים לאימא הטרייה

  • -

טיפים לאימא הטרייה

אין ספק כי מעטים הדברים אשר מרגשים כמו לידה ותינוק חדש. אך כפי שהדבר מרגש אותנו מאוד כך הוא גם דורש מאתנו תעצומות נפש אדירות. גידול תינוק חדש הוא אחת המשימות הקשות ביותר שיש והעובדה כי אנחנו צריכים לעשות זאת בפעם הראשונה היא עוד יותר משמעותית ומובילה לקושי ניכר. כך אימהות רבות נכנסות לתסכול ומרגישות כי הן אינן מבצעות את תפקידן כראוי. זהו מצב שלא צריך לקרות ובכדי לעזור לכם להתגבר על החודשים הראשונים לאחר הלידה ריכזנו בעבורכן מספר טיפים לאם הטריה בכדי שצלחו את התקופה בצורה הטובה ביותר שיש והאיכותית ביותר שיש.

1) אין דבר כזה אימא מושלמת

הדבר הראשון שכל אימא צריכה לזכור ולשנן היא כי אין דבר כזה אם מושלמת. כל אימא טועה, עייפה ומתעצבנת לפעמים. אלו הם דרכם של החיים וכך סביר להניח שגם האימהות שלכן נהגו ועובדה שאתן יצאתן בסדר גמור. לכן אל תיכנסו אל עולם התסכול ותבינו כי מותר לכם להיות עייפות ועצבניות וזהו דבר בסדר גמור.

2) השתמשי היטב בשעות השינה שלך

כל אימא יודעת כי שינה היא אחד החלקים הקשים ביותר שיש כאשר אנחנו מדברים על גידול תינוק. על כן בחודשים הראשונים ויש הורים שיגידו שלכל אורך תקופת הילדות אנחנו צריכים לנצל היטב את שעות השינה שלנו. אנחנו צריכים לנוח מתי שהתינוק נח ולהתאים את סדר היום שלנו לסדר היום של התינוק וכך להרוויח שעות שינה רבות שיחזקו אותנו ויאפשרו לנו לגדל את ילדנו בצורה איכותית.

3) חופשת לידה – נצלי אותה היטב

אחד היתרונות היחידים שהמדינה נותנת לאם הטרייה היא חופשת לידה. חופשת לידה מאפשרת לנו לקחת חופש מהעבודה ולהתרכז בגידול הילדים וזהו דבר בעל ערך אדיר. העובדה כי אנחנו עדיין מקבלים משכורת ונהנים מגידול הילדים היא בעלת משמעות אדירה והיא מאפשרת לנו לחצות החודשים הראשונים והמורכבים בצורה הרבה יותר טובה ואיכותית וכך להעניק לתינוק שלנו כר נוח לגידול דבר אשר יתרום לו ויועיל לו.

4) היעזרי בכל מי שאת יכולה

לעתים לאחר הלידה יש נטייה להתכנס ולא להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותך. אך גידול ילד ובטח עולל צעיר היא משימה קשה ומורכבת היכולה להוביל לתסכול רב. לכן נסו להיעזר במי שניתן, באם שלכן בחמתכן ובכל מי שמציע עזרה ויד בגידול התינוק. אנחנו מבטיחים לכם כי זה רק יועיל לכן ויעזור לכן.

5) אל תזניחי את הזוגיות שלך

חשוב מאוד שתזכרו כי לצד גידול התינוק יש להקדיש גם מחשבה רבה לזוגיות שלכם. זהו עקב אכילס של זוגות רבים ואתם צריכים לקחת זאת בחשבון ולעשות הכול בכדי להתגבר על הבעיה ולנסות להשקיע בזוגיות ובבן הזוג שלכם וכך לשמור על להבה בזוגיות.


צרו איתנו קשר בכל שאלה