יחסי מין בזמן הריון

  • -

יחסי מין בזמן הריון

זוגות רבים תוהים לגבי הנושא של סקס בזמן ההריון. האם מותר לקיים יחסי מין? האם קיום יחסי מין עלולה לפגוע בעובר, והאם בכלל יש לאישה חשק מיני כשגופה הולך ותופח?

תקופת ההריון מלווה בשינויים פיזיים והורמונליים רבים אצל האשה, שינויים אלו משפיעים גם על תשוקתה של האישה ועל רצונה בקיום מגע מיני. השליש הראשון של ההריון מלווה פעמים רבות בבחילות, עייפות ודאגות. בנוסף לאלה, גופה של האישה משתנה, מתעגל והיא צריכה להתרגל למציאות חדשה בה היא אולי לא רזה כמו שהייתה או פחות מושכת לתחושתה. סיבות אלו יכולות להוביל לירידה ברצון לקיום יחסי מין, אבל לא אצל כל הנשים.

אצל חלק גדול מהנשים בגלל שינויים הורמונליים שונים יש עלייה בחשק המיני בשליש הראשון והשני של ההריון, וירידה הדרגתית בשליש האחרון שלו. אבל האם זה בטוח לקיים יחסי מין בזמן הריון?

במידה ואינך נמצאת בקבוצת סיכון כלשהי, התשובה לשאלה היא כן. העובר מוגן בתוך הרחם מתנודו וקפיצות על ידי המים בהם הוא מוקף אשר מונעים ממנו לחוות זעזועים. כל עוד קיום יחסי המין נעשה בצורה שאינה מפעילה לחץ על הבטן, ונוחה לאישה, אין בעיה עם זה. חשוב לדעת כי קיום יחסי מין בזמן הריון יכול להרגיש קצת שונה מהרגיל, וזאת בגלל שינויים פיזיים בגופה של האישה כמו גדילת השדיים והפטמות שהופכות רגישות יותר, ושינויים בדפנות הנרתיק.

השינויים הרבים שחלים גם בגוף של האישה וגם בנפש של שני בני הזוג יכולים גם הם להוביל לקשיים בתחום הסקס. הדבר החשוב ביותר על מנת לשמור על תקשורת בין בני הזוג ועל קשר מיני טוב הוא לדבר על הדברים. גם לנשים וגם לגברים בזמן ההריון יש שינויים במצב הרוח ושחשק המיני. דברו על הדברים, היו פתוחים זה עם זו ותעברו את התקופה בקלות.

מספר כללי זהירות לסקס בתקופת ההריון

ישנם מספר כללים המומלצים על ידי מומחים למין בתקופת ההריון. בנוסף לאלה חשוב להתחשב קודם כל בנוחות של האישה ושל העובר ברחם.

  • אם אתן לא מונוגמיות ומקיימות יחסי מין בזמן ההריון, יש חשיבות לשימוש בקונדום כדי להמנע להדבקות במחלות מין בעלולות לסכן את העובר.
  • בתקופת ההריון מומלץ להמנע משימוש פנימי בויברטור, בגלל סכנת פציעה.
  • זוגות רבים בתקופת ההריון המתקדמות עוסקים במין אוראלי במקום חדירה. אין מניעה ממין אוראלי, רק חשוב לא לנשוף אוויר אל תוך הנרתיק.
  • במידה ואתם מקיימים מין אנאלי הקפידו על שימוש בקונדום או על שטיפה של הפין לאחר מכן, לפני חדירתו לנרתיק .

זכרי, רק בגלל שגופך גדל ומתעגל אין זה אומר שאת סקסית או מושכת פחות, גברים רבים חושבים שנשותיהם בזמן הריון הן יפות ומושכות במיוחד.


צרו איתנו קשר בכל שאלה